ADRENALIN ENERGY DRINK

Osviežujúci energetický nápoj s chuťou tutti-frutti s obsahom kysličnika uhličitého, 6 vitamínov, kofeínu a taurínu. Zvýšený obsah kofeínu: 32mg/100ml!

Zloženie: pitná voda,cukor, jedlá kyselina (kyselina citrónová,kysličník uhličitý (4g/l),taurín, arómy(kofeín),konzervačné prostriedky (sorbát draselný,benzoát sodný, vitamíny (C, niacín, kyselina pantoténová, B6, B2, kyselina folová), farbivá (karamel, chinolínová žlť)

Výživná hodnota v 100 ml nápoja

Energetická hodnota 219,5 kJ (52,5 kcal) *RDA Denná spotreba odporučená pre dospelých

Kofeín 32 mg • Taurín 400 mg

Minimálna trvanlivosť do dňa uvedeného na dne obalu.
Uchovajte v suchu a chlade!
Požitie výrobku pre deti, tehotné ženy, dojčiace matky a osoby citlivé
na kofeín sa neodporúča! Nemiešajte s alkoholom!

Dovozca: BoNo TRNAVA,SK,tel.033/5536104
www.adrenalin-drink.sk
Výrobca: Ungor és Ungor Borház Kft.
H-6076 Ágasegyháza, Kossuth u.99, Hungary
Sacharidy 12,5g
Bielkoviny 0 g
Tuky 0 g
Obsah vitamínov *% RDA
Vitamín C 18,0 mg (*30%)
Niacín 5,4 mg (*30%)
Kyselina pantoténová 1,8mg (*30%)
Vitamín B6 0,6 mg (*30%)
Vitamín B2 0,48 mg (*30%)
Kyselina folová 60 µg (*30%)
______________________________________________________
Nápoj obsahuje Taurin, Kofein, a 6 vitamínov - C, B2, B3, B5, B6, B9

Definícia slova "Vitamín"

"Vitamín je látka, ktorú (určitý) vyšší organizmus vo veľmi malých množstvách - ale zároveň nevyhnutne - potrebuje na svoju existenciu, no nedokáže si ju sám syntetizovať a musí ju teda získavať v potrave. Spolu s bielkovinami, tukmi a sacharidmi patrí k základným zložkám ľudskej potravy." [Wikipedia]

Vitamín C

kyselina askorbová, ascorbic acid, antiskorbutický faktor, askorbát

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín ,nezastupiteľný pri mobilizácií imunitného systému v boji s infekciami. Už príjem 2 až 4 mg vitamínu C denne zvyšuje aktivitu lymfocytov a zlepšuje pohyblivosť a presun leukocytov, čím zvyšuje celkovú výkonnosť imunitného systému... Denná odporúčaná dávka je: muži 90mg/deň, ženy 75mg/deň.

Vitamíny skupiny B

Všetky vitamíny skupiny B označujeme spoločným názvom B – komplex. Sú to vo vode rozpustné vitamíny, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu.

Vitamín B2

riboflavín, riboflavin, laktoflavín, lactoflavine, vitamín G

Vitamín B2 - pomáha uvoľňovať energiu z potravy a je nevyhnutný pre funkciu vitamínu B6 a niacínu. Napomáha aj k udržaniu dobrého stavu pokožky a očí, je významný pre dobré vstrebávanie sacharidov, tukov a aminokyselín. Medzi dôležité zdroje tohto vitamínu patrí mlieko, jogurt, vajcia, mäso, hydina, ryby, droždie kapusta, strukoviny , špenát. Denná odporúčaná dávka je: muži 1,3mg/deň, ženy 1,1mg/deň.

Vitamín B3

niacín, niacin, kyselina nikotínová, protipelagrický faktor, niacinamid, nicotinic acid, nikotinát, vitamín PP

Vitamín B3 je nevyhnutný na tvorbu energie v bunkách. Je významný pri srdcovej, nervovej a svalovej činnosti. Pomáha udržiavať zdravú kožu a dobré fungovanie tráviaceho ústrojenstva. Je obsiahnutý v každej zelenine a mäse, najmä v pečeni, sušenom ovocí a orechových jadrách, káva čaj... Denná odporúčaná dávka je: muži 16mg/deň, ženy 14mg/deň.

Vitamín B5

kyselina pantoténová, pantothenic acid, acidum panthotenicum, panthenol, pantothenate, pantothenát

Tento vitamín je veľmi dôležitý pre metabolické spracovanie prijatých živín a nenahraditeľný pre syntézu hormónov a cholesterolu. Kyselinu pantoténovú obsahujú vajcia, ryby, mlieko a mliečne výrobky, cereálie a celozrnné pečivo, zelenina, najmä hlúbová zelenina (kel, kapusta) a ďalšie potraviny, ktoré sú zdrojom B vitamínov. Denná odporúčaná dávka je 5mg/deň.

Vitamín B6

pyridoxín, pyridoxine, adermin

Vitamín B6 (pyridoxín) hrá dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry. Významným zdrojom sú mäso, mliečne výrobky, celozrnné produkty, banány a kvasnice. Nedostatok môže byť spojený s deficitom aj iných B vitamínov, môže k tomu dôjsť u mladých ľudí a pri konzumácii príliš veľkého množstva alkoholu... Denná odporúčaná dávka je 1,3mg/deň.

Vitamín B9

kyselina listová (folová), folic acid, folát, folate, acidum folicum, folinic acid, pteroylglutamát, antianemický faktor, vitamín M

Kyselina listová (kyselina folová) je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Je dôležitá pre tvorbu červených krviniek, syntézu DNA (molekuly nosiacej genetickú informáciu), rast tkaniva a funkciu buniek. Okrem toho zvyšuje chuť do jedla a stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny... Kyselina listová je vo vode rozpustný vitamín, citlivý na teplo a svetlo. Väčšina sa z organizmu vylúči do 24 hodín. Denná odporúčaná dávka je 400µg/deň.

Taurín

Taurín je nezvyčajná aminokyselina, ktorá sa vyskytuje v celej škále živočíšnych druhov, teda aj v ľudskom tele. Taurín je uznávaný ako významný antioxidant, ktorý pomáha pri očisťovaní organizmu od škodlivých látok naviazaním sa na ne, teda vlastne detoxikuje telo. Po glutamíne je druhou najčastejšie sa vyskytujúcou aminokyselinou nachádzajúcou sa vo svalových tkaninách. K dramatickému poklesu hladín taurínu dochádza najme pri intenzívnom tréningu, a pri vyčerpaní organizmu, čo si vyžaduje jeho dodatočný príjem vo forme suplementov. Medzi neoceniteľné schopnosti taurínu patrí imitácia inzulínu – vhodná suplementácia pomocou taurínových doplnkov umožňuje svalovým bunkám prijať podstatne viac stavebných látok, pozitívne ovplyvňuje regeneráciu a bráni katabolizácii svalovej hmoty. Taurín posilňuje imunitný systém, posilňuje srdcový sval, stabilizuje srdcový rytmus, chráni pred diabetom a podporuje trávenie.

Kofeín

Kofeín je pravdepodobne najrozšírenejší povzbudzujúci prostriedok na svete, ktorý sa nachádza v káve, čaji, čokoláde, v nealkoholických aj energetických nápojoch. Je známy svojimi povzbudzujúcimi účinkami na mozgovú činnosť, zlepšuje výkony, zlepšuje využitie tukových zásob , zvyšuje produkciu žalúdočných kyselín, zvyšuje krvný tlak, zrýchľuje pulz. Kofeín sa dobre vstrebáva, hladina krvného cukru dosahuje najvyšších hodnôt do 60 minút po požití. Pre porovnanie: 250 ml energetického nápoja“ Adrenalin“ obsahuje 80 mg kofeínu a šálka prekvapkávanej kávy obsahuje 110 mg, presso kávy 146 mg, instantnej kávy 66 mg.
Vytvorila reklamná agentúra Trnava terč.sk, s.r.o.